در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
majid
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۳
شير دادن به فرزند خوانده شير دادن به فرزندخوانده مادراني كه نمي‌توانند صاحب فرزندي شوند، ممكن است فرزند مادر ديگري را به فرزندخواندگي بپذيرند. در طي بيست سال گذشته بسياري از […] شيرخوردن دوقلوها و سه قلوها شيرخوردن دوقلوها و سه قلوها تغذيه دوقلوها از شير مادر شير دادن به دوقلوها به زحمت، مسئوليت‌پذيري، حوصله و قدرت ابتكار بيشتري نياز دارد و در […] جلوگيري از چاق شدن كودك جلوگيري از چاق شدن كودك – اشتهاي كودك را در نظر بگيريم؛ لازم نيست حتماً غذايش را تا آخر بخورد پس به اجبار به او چيزي […] راه درمان چاقي كودكان راه درمان چاقي كودكان تغيير عادت و رفتار رفتار والدين و عادت خانوادگي، از عوامل تعيين‌كننده تمايل كودك به غذا خوردن است. كودكان آن‌چه مي‌بينند اجرا […]
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۳
فهرست فعاليت ها و برنامه هاي سه ماهه سوم بارداري

فهرست فعاليت ها و برنامه هاي سه ماهه سوم بارداري روند بارداري و تغييراتي كه در بدن مادر در اين دوران ايجاد ميشود براي بسياري از […]

  فهرست فعاليت ها و برنامه هاي سه ماهه اول بارداري

فهرست فعاليت ها و برنامه هاي سه ماهه اول بارداري روند بارداري و تغييراتي كه در بدن مادر در اين دوران ايجاد ميشود براي بسياري از […]


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۲

يك پزشك متخصص زنان و يا ماما براي معاينات دوره اي خود وجنينخود انتخاب كنيد. براي انتخاب پزشك مي توانيد از دوستان و آشنايان كمك بگيريد. نزديكي مطب پزشك به خانه شما و بيمه طرف قرارداد پزشك را نيز مد نظر قرار دهيد. اولين مراجعه زن باردار اهميت ويژه دارد. شما در طي اولين ملاقات اطلاعات لازم در مورد بارداري و اهميت مراجعات منظم در اين دوران را كسب ميكنيد. معاينات دوران بارداري


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۲

گرچه مصرف تمام مواد مغذي مورد نياز شما و كودك شما شايد سخت به نظر رسد. مادر باردار ميتواند با استفاده از رژيمي كه شامل محصولات لبني ، ميوه و سبزيجات ، غلات ، حبوبات و گوشت و … است، احتياجات خود را برآورده سازد.

بيشتر زنان ميتوانند از مصرف ويتامين ها و مكمل هاي معدني مورد نياز دوران بارداري ( ترجيحا قبل از تلاش براي بارداري ) بهره مند شوند. بهتر است از مصرف مواد مغذي و مهم در دوران بارداري مطمئن شويد.

مصرف به اندازه كافي اسيد فوليك در زمان اقدام به بارداري و در دوران بارداري بسيار مهم است. اسيد فوليك تا حد زيادي احتمال ابتلا به نقص سيستم عصبي در كودك را كاهش ميدهد.

براي آشنايي بيشتر، ويتامين هاي مورد نياز دوران بارداري را بخوانيد


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۲
 • اطمينان حاصل كنيد كه شما واقعا باردار هستيد

معمولا اولين و رايجترين علامت بارداري قطع قاعدگي يا عادت ماهيانه است. اكثر تست هاي بارداري ميتوانند بارداري شما را در هفته پس از قاعدگي تشخيص دهند. اگر نتيجه تست منفي يا مثبت كمرنگ بود ( و شما همچنان پريود نشده ايد) چند روز صبر كنيد و مجددا امتحان كنيد. براي آشنايي بيشتر با مراحل تخمك گذاري و لانه گزيني ” مراحل تخمك گذاري و تشكيل نطفه ” را بخوانيد.

سه ماهه اول بارداري


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۱
فهرست فعاليت ها و برنامه هاي سه ماهه اول بارداري 

روند بارداري و تغييراتي كه در بدن مادر در اين دوران ايجاد ميشود براي بسياري از زنان ناشناخته و آميخته با ترس و اضطراب است. گرچه به مادران تاكيد ميشود كه حاملگي به عنوان يك پديده طبيعي بايد تلقي شود و اين تغييرات به منظور سازگاري بدن مادر باحاملگيصورت ميگيرد. اما براي رفع ابهامات و پيشگيري از بروز مشكلات لازم است با سير طبيعي بارداري و تغييرات و عوارض ناشي از آن آشنا شويد. اين فهرست شامل تمام كارها و پيگيري هايي است كه شما بايد در سه ماهه اول بارداري خود انجام دهيد. از تاييد بارداري خود، تا انجام آزمايشات و سونوگرافي هاي لازم و تغذيه مناسب. 

فعاليت هاي سه ماه اول بارداري


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۱
شيرخوردن دوقلوها و سه قلوها
تغذيه دوقلوها از شير مادر
شير دادن به دوقلوها به زحمت، مسئوليت‌پذيري، حوصله و قدرت ابتكار بيشتري نياز دارد و در عوض پاداش و نتيجه آن هم مضاعف است. حتي يك نوزاد به تنهايي بيشتر اوقات روز و چندين بار در طول شب به شير مادر نياز پيدا مي‌كند و پرورش و نگه‌داري او به انرژي و حوصله زيادي نياز دارد، حال آن كه نيروي لازم براي نگه‌داري از دوقلوها دو برابر است.

براي اين كه نگه‌داري از دوقلوها براي‌تان آسان شود و با موفقيت به آن‌ها شير بدهيد، به نكات زير توجه كنيد:
– شير دادن را با روش صحيح شروع كنيد. بيشتر دوقلوها نارس و ناتوان هستند و اين امر شير دادن به آن‌ها را مشكل مي‌سازد. نوزاداننارس خواب‌آلود هستند و تا دو هفته نيروي كافي را براي مكيدن سينه مادر ندارند. بنابراين در روزهاي اول براي شير دادن به آن‌ها بهتر است از كارشناس تغذيه با شير مادر كمك بگيريد. كليد موفقيت در تغذيه دوقلوها، توليد شير كافي براي رفع گرسنگي آن‌هاست. به اين دليل مادر بايد روش صحيح بغل كردن و شير دادننوزاد را ياد بگيرد تا سينه‌اش ناراحت نشود و شير كافي توليد كند. اگرنوزاد روش درستتغذيه را ياد نگيرد، در گرفتن سينه و مكيدن آن بدعادت و تنبل خواهد شد. آموختن روش صحيح شير خوردن به دوقلوها اهميت زيادي دارد.
– در روزهاي اول، هر نوزاد را به تنهايي شير بدهيد و پس از مدتي، شير دادن به طور هم‌زمان را شروع كنيد. در ابتدا براي مادر آسان‌تر است كه نوزادان را جداگانه شير بدهد تا بتواند با حوصله و دقت، طرز گرفتن سينه را به آن‌ها ياد بدهد. پس از اين كه آن‌ها طرز تغذيه صحيح را ياد گرفتند، شير دادن هم‌زمان براي مادر عملي‌تر و آسان‌تر خواهد بود.
بيشتر مادران در بيشتر نوبت‌هاي تغذيه، دوقلوها را به طور هم‌زمان شير مي‌دهند و يك يا دوبار هم در روز هر كدام را به تنهايي و خصوصي شير مي‌دهند. اين امر وقتي ممكن است كه يكي از دوقلوها گرسنه و ديگري در خواب باشد. اگر هر دو نوزاد داراي رفتار و روحيه و نياز يكسان باشند، تغذيه هم‌زمان آن‌ها براي مادر عملي‌تر است.
گاهي يكي از دوقلوها پُرنياز و گرسنه و ديگري آرام و ساكت و كم‌توقع است. در اين صورت بهتر است برنامه شير دادن به آن‌ها را طبق اشتهاي بچه گرسنه‌تر تنظيم كنيد و وقتي كه بچه پُرنياز يا گرسنه شروع به شير خوردن كرد، كودك ديگر را هم براي تغذيه بيدار كنيد. شير دادن هم‌زمان، برنامه خواب دوقلوها را تنظيم مي‌كند.

وضعيت شير دادن به دوقلوها


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۰
وضعيت شير دادن به دوقلوها

سه وضعيت يا روش مختلف براي شير دادن به دوقلوها وجود دارد:

۱- وضعيت كلاچ: كه دو نوزاد را روي دو زانوي خود و روي بالش بنشانيد و سر آن‌ها را به سينه خود بچسبانيد تا تغذيه را شروع كنند. اين وضعيت به مادر اجازه مي‌دهد كه خم شدن و حركت سر آن‌ها را هنگام شير خوردن كنترل كند.

۲- وضعيت ضربدري: دوقلوها را طوري در بغل بگيريد كه به طور ضربدري قرار بگيرند. دست خود را زير باسن آن‌ها بگذاريد و براي راحتي، بالشي زير دست و در صورت لزوم روي دامن خود بگذاريد و هم‌زمان شير دادن به آن‌ها را شروع كنيد.

۳- وضعيت موازي: در اين روش برخلاف روش ضربدري، دوقلوها به طور موازي در بغل مادر قرار مي‌گيرند. در روش ضربدري پاي نوزادي كه از سينه راست شير مي‌خورد، به طرف چپ قرار مي‌گيرد و برعكس پاي نوزادي كه از سينه چپ شير مي‌خورد، به طرف راست است. در وضعيت موازي، پاي دوقلوها هم جهت است. در اين وضعيت هم براي راحتي خود زير دست و روي دامن خود بالشي قرار دهيد و براي اين كه پايتان بالا بيايد و دوقلوها را خوب نگه داريد، از يك زيرپايي استفاده كنيد.


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۰
برنامه شير خوردن دوقلوها

بهتر است دوقلوها به طور نوبتي از دو پستان مادر شير بخورند، يعني اگر يكي در وعده اول از سينه راست شير مي‌خورد، در نوبت بعدي از سينه چپ تغذيه كند. معمولاً يكي از پستان‌ها داراي شير بيشتر و براي تغذيه نوزاد مناسب‌تر است. در روش نوبتي هر دو نوزاد به طور مساوي از اين پستان پُرشير استفاده مي‌كنند.

برنامه‌اي براي تغذيه دوقلوها مناسب است كه براي مادر و بچه‌ها عملي باشد. تغذيه هم‌زمان و خواب هم‌زمان اگر براي مادر عملي باشد، بهترين برنامه است.

در ماه‌هاي اول، دوقلوها معمولاً كنار يكديگر و در يك تخت بهتر مي‌خوابند و اين عادتي است كه در ۹ ماه زندگي در رحم به آن خو گرفته‌اند. بعد از شش ماهگي كه دوقلوها كمي ناآرام و فعال مي‌شوند، ممكن است يكديگر را بيدار كنند. در اين صورت شايد لازم باشد كه آن‌ها را جداگانه بخوابانيد.


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :majid
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۰
مسئوليت و همكاري پدر براي مراقبت از دوقلوها

همكاري با مادر براي نگه‌داري از دوقلوها از وظايف مهم پدر است. پدر بايد اين مسئوليت را وظيفه خود بداند و منتظر درخواست مادر نباشد. البته نقش هر يك از والدين در پرورش فرزندان، به ويژه در نگه‌داري از دوقلوها نقش تعريف شده‌اي نيست. درست است كه فقط مادر مي‌تواند به نوزاد شير بدهد، اما پدر هم مي‌تواند وظايفي را به عهده بگيرد كه كار تغذيه نوزاد را آسان كند.

مادراني كه در شير دادن به دوقلوهايشان موفق بوده‌اند، اين توفيق را مرهون همكاري همسرشان هستند. اهميت اين همكاري وقتي به‌خوبي روشن مي‌شود كه شير خشك به عنوان غذاي كمكي به بچه‌ها داده مي‌شود. مادر تغذيه طبيعي را به عهده دارد و پدر به آن‌ها شيرخشك مي‌دهد. نگه‌داري از دوقلوها كار مشكلي است و اگر بار اين مسئوليت سنگين فقط بر دوش مادر باشد، او را فرسوده خواهد كرد. پدر مي‌تواند با انجام بعضي از كارهاي منزل، خستگي مادر را كاهش دهد.

در سال اول زندگي دوقلوها، مسئوليت سنگين نگه‌داري و تغذيه آن‌ها مادر را گيج و فرسوده مي‌كند. خستگي مادر در اين مدت به قدري زياد است كه خود را فراموش مي‌كند و هر كاري را به‌طور خودكار انجام مي‌دهد، بدون اين كه چيزي از آن را به ياد بياورد. اين سال پركار و پرمسئوليت به زودي سپري مي‌شود و والدين مي‌توانند نتيجه زحمات خود را كه پرورش دو كودك سالم و بانشاط است ببينند و از آن لذت ببرند.

مسئوليت و همكاري پدر براي مراقبت از دوقلوها


موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ]